Referenciák

Munkatársunk Dr. Szilvágyi Zsolt talajdinamikai kutatásaihoz kapcsolódó referencia munkák (2016 – 2020)

2020: Mosoni-Duna híd, Győr.(Megbízó: Unitef ’83 Zrt.)

Cölöp és cölöpcsoport statikus és dinamikus rugómerevség meghatározása – Universitas-Győr Nonprofit Kft-vel közreműködésben.

Győr belterületén az Ipar utca és az új Bácsai út összeköttetéséhez új híd építését irányozták elő a Mosoni Duna felett. A háromtámaszú híd teljes hossza 212 m, nyílásméretei 140+60 m. A híd a Mosoni Duna balpartján levő közbenső pillérre felfüggesztett, ferdekábeles acélszerkezetű műtárgy.  Ellenőrző számítást végzünk a cölöp függőleges teherbírására, felhasználtuk korábbi cölöp-próbaterhelési tapasztalatainkat, értékeltük a hídfők környezetében a háttöltés építésének hatását. Vizsgáltuk a cölöp és a cölöpcsoport dinamikus terhelés alatti viselkedését, meghatároztuk a számításba vehető rugómerevséget és csillapítási jellemzőket.

A szerkezetről az alapra jutó terhelés földrengés esetén

 

2020: Mosoni-Duna híd, Győr.(Megbízó: Unitef ’83 Zrt.)

MSZ EN 1998-1 szerinti talajosztály besorolás, talajfolyósodás veszélyességének értékelése – Universitas-Győr Nonprofit Kft-vel közreműködésben.

Győr belterületén az Ipar utca és az új Bácsai út összeköttetéséhez új híd építését irányozták elő a Mosoni Duna felett. A háromtámaszú híd teljes hossza 212 m, nyílásméretei 140+60 m. A híd a Mosoni Duna balpartján levő közbenső pillérre felfüggesztett, ferdekábeles acélszerkezetű műtárgy.  Földrengés szempontból való talajosztályba soroláshoz, a talajfolyósodás veszélyességének értékeléséhez szükséges a talajok dinamikai jellemzőinek megismerésére. Ehhez szeizmikus helyszíni méréseket végeztünk. A mért adatokra alapozva meghatároztuk a felső 30 m -es talajrétegek földrengési méretezés szerinti talajosztályát, valamint értékeltük a talajfolyósodási veszélyt.

 

2017: Bp. Kopaszi gát Budapart projekt. (Megbízó: Fugro Consult Kft.)

Geotechnikai dinamikai laboratóriumi vizsgálatok készítése – Universitas-Győr Nonprofit Kft-vel közreműködésben.

A MOL székház alapozásának tervezéséhez a részletes talajvizsgálati jelentés keretében laboratóriumi méréseket végeztünk a talajok nagyon kis alakváltozási tartományában jellemző merevségének meghatározására. E paraméterek a pontos süllyedésszámítás és a földrengésre való méretezés alapadatául szolgálnak.

Normalizált leromlási görbe

 

2016: Paks II. bővítés geotechnikai vizsgálati program (Megbízó: Omniber Kft.)

Geotechnikai dinamikai laboratóriumi vizsgálatok készítése – Universitas-Győr Nonprofit Kft-vel közreműködésben.

A vizsgálati program szemcsés talajok Rezonanciás vizsgálatát (Resonant Column Test-RC) és Torziós nyírásvizsgálatát (Torsional Shear Test-TOSS) tartalmazta. A vizsgálatokat a Széchenyi István Egyetem Szerkezetépítési és Geotechnikai Tanszékének Geotechnikai Laboratóriumában végeztük el kombinált RC-TOSS nyíróberendezés segítségével. A vizsgálatok célja az igen alacsony alakváltozási szinten mérhető dinamikus talajparaméterek mérése, azaz a nyírási modulus leromlási diagramjának, ill. a csillapítási diagramnak a meghatározása volt, mely paramétereket az új létesítmények földrengésre való méretezéséhez használnak majd a tervezők.

RC-TOSS berendezés a bekészített mintával a SZE Geotechnikai Laborban